Základní informace pro rodiče

• Do mateřské školy voďte jen  zdravé   dítě. Dítě s horečkou, průjmem, infekční vyrážkou mezi ostatní děti nepatří, ohrožují jejich zdraví i zdraví své. Vždy je nutné lékařské vyšetření.
  • Obuv, punčocháče, oděv a pyžamo dětem  označte  jménem,  aby nedošlo k záměně.
  • Pyžama si děti odnášejí domů k vyprání vždy v pátek každých 14 dní.
  • Za proměnlivého počasí dávejte dětem do MŠ   pláštěnky a nepromokavou obuv.
  • Při předvídané nepřítomnosti omluvte dítě alespoň    1 d e n    předem,  a to vždy do 13.00 hodin, je-li nemocné, co nejdříve.
  • Platba „školného“ se hradí hotově společně s platbou za stravné, zpravidla 5. den v měsíci
  • Denně s dětmi    hovořte   o činnostech v mateřské škole.
  • Veďte děti k samostatnosti v oblékání , obouvání, starší i ve vázání tkaniček.
  • Navštěvujte schůzky rodičů, takto si s námi můžete lépe pohovořit o dětech a sdělit nám Vaše připomínky. Mimo schůzky můžete s  učitelkami hovořit   denně    nejlépe ráno do 7.30 hod., v poledne mezi  12:00 - 12:30 hod., odpoledne po 16. 00 hodině nebo telefonicky na   tel. č.  596 815 351, 739 423 795.

Co potřebuje vaše dítě do školky

• Papuče s plnou patou.
  • Do místnosti:    volný oděv  - hrací kalhoty, tepláčky, zástěrku
  • Na zahradu: tepláky (kraťasy), mikinu, botasky, bundu, gumáčky (v závislosti na počasí)
  • Pro odpolední odpočinek:  pyžamo (neplatí pro děti 5 - 6 leté)
  • 3 balení papírových kapesníků (á10 ks)
  • Pro nepříznivé počasí:  nepromokavou obuv, pláštěnku (deštníky jsou pro pobyt venku-vzhledem k bezpečnosti dětí -  nevhodné)
  • Náhradní oblečení :      ponožky nebo punčocháče, tričko, spodní kalhotky(slipy) obuv, oblečení   -  PODEPSAT!!!

Dávejte dětem oblečení, které jde dobře zapínat a boty, které jdou dobře obouvat.
Podporujte dítě v samostatnosti při oblékání a osobní hygieně, posílíte tak jeho osobnost.