Informace ke stravování

• Stravování v MŠ upravuje vyhláška MŠMT č. 107/2005 o školním stravování.
  • Úplata za školní stravování je určena výši finančního normativu, který je stanoven  ve výše uvedené vyhlášce.
  • Školní kuchyň zajišťuje stravování pro děti MŠ, žáky ZŠ, zaměstnance školy a pro cizí strávník.
  • Jídelníček sestavuje hlavní kuchařka s přihlédnutím k pyramidě zdravých potravin. Strava je pestrá, plnohodnotná a vyvážená.
  • Cenu stravy stanoví hlavní kuchařka dle faktických nákladů na nákup potravin s ohledem na plnění výživových norem.
  • V ceně jsou zahrnuty nápoje, které mají děti k dispozici po celý den.
  • Pro zpestření jídelníčku jsou dětem připravovány 1x týdně čerstvé ovocno-zeleninové šťávy a smoothie.
  • U dětí respektujeme individuální potřebu jídla, mohou si zvolit velikost porce.
  • Děti se během jídla samostatně obsluhují, jídlo si přinášejí, odnášejí použité nádobí, nejstarší děti si samostatně mažou pomazánky, nalévají polévku.
  • Je-li dítě přítomno v MŠ v době podávání jídla, stravuje se vždy.
  • Ze stravy dítě odhlašujte den předem nejpozději do 13.00 hod., v  případě náhlého onemocnění  - ráno do 6.30 hod.
  • Nemáte-li možnost dítě ze stravy odhlásit, můžete  si jídlo vyzvednout v jídlonosiči  mezi  11.15  –  11.45. hod.
  • Nevyzvednutá strava se dává dětem jako přídavek.
  • Aktuální informace o výši stravného jsou vyvěšeny na nástěnce školní jídelny u hlavního vchodu.

Podrobné informace o provozu školní jídelny najdete ve Vnitřním řádu ŠJ / viz. Dokumenty